24 Weed Reads: Twój przewodnik po bibliotece marihuany

24 Weed Reads: Twój przewodnik po bibliotece marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 03/25/2019 in Infografiki

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Od tomów na temat botaniki, przepisów kulinarnych i kreatywnej literatury faktu po rozważania kulturowe i historię polityczną, istnieje ponad 5200 drukowanych książek o konopiach indyjskich - to wystarczy, aby wypełnić półki małej biblioteki. I choć co roku ukazują się nowe książki o konopiach, to najlepsze z nich obejmują całe dekady. Wśród autorów znajdują się naukowcy, farmerzy, przedsiębiorcy, dziennikarze i banici, a książki te stanowią bogaty portret różnych obyczajów związanych z konopiami indyjskimi w Ameryce.

Z ciągle rosnącą biblioteką, szczególnie trudne jest podjęcie decyzji, które książki o konopiach dodać do swojej listy lektur obowiązkowych. Nie wspominając o tym, że biblioteka książek o konopiach jest niezwykle bogata i obejmuje takie gatunki jak historia polityczna, ogrodnictwo i rozrywka. Aby pomóc ci w procesie decyzyjnym, zebraliśmy 24 najbardziej intrygujące i cenione książki i podzieliliśmy je na sześć sekcji, aby ułatwić wyszukiwanie.

Edukacyjne badania nad konopiami indyjskimi

Ponieważ legalizacja marihuany zmienia tradycyjne postrzeganie konopi, edukacja nigdy nie była ważniejsza. Literatura naukowa na temat marihuany w Stanach Zjednoczonych pochodzi sprzed lat 60. i jest w dużej mierze odpowiedzialna za ruch legalizacyjny, a także stanowi inspirację dla współczesnych badań naukowych. Książki te dostarczają opartej na dowodach naukowych i medycznych literatury na temat wielu korzyści płynących z konopi.

Marihuana ponownie rozpatrzona

Autor, dr Lester Grinspoon, nie zamierzał napisać książki, która zmieni światopogląd na temat marihuany. W rzeczywistości, kiedy w 1967 r. rozpoczął badania nad kontrowersyjną rośliną, miał nadzieję, że uda mu się zdefiniować marihuanę jako niebezpieczny narkotyk i przekonać swojego najlepszego przyjaciela - słynnego astronoma Carla Sagana - do zaprzestania palenia marihuany.

Jednak w miarę jak młody profesor Harvard Medical School zagłębiał się w lekturę, doszedł do nowego zrozumienia rośliny i jej potencjału leczniczego - tytuł "Marihuana ponownie rozważona" odzwierciedla tę zmianę poglądów. Ta naukowa praca podkreśla ważne naukowe i medyczne fakty na temat marihuany. Co najważniejsze, jej publikacja była pierwszym od dziesięcioleci (od czasu Raportu LaGuardii) przypadkiem, kiedy literatura opisywała marihuanę jako substancję korzystną dla zdrowia. Książka Grinspoona stała się sensacją, która wywołała narodową debatę, prowadząc bezpośrednio do obecnej ery szybkiej legalizacji.

The Pot Book: Kompletny przewodnik po marihuanie

Książka "The Pot Book" bada koncepcję współewoluowania ludzi i konopi. Przedstawia szerokie spektrum wiedzy na temat konopi, w tym kulturę konopi, badania naukowe, skomplikowaną politykę prawa dotyczącego konopi oraz ich rolę w kreatywności, biznesie i duchowości. W książce omówiono również 10 największych mitów na temat marihuany, przedstawiając fakty i wiarygodne opinie, które obalają powszechne błędne przekonania i stereotypy.

Autorka Julie Holland jest asystentką profesora klinicznego psychiatrii w NYU School of Medicine. Jest uznawana za światowego eksperta w dziedzinie narkotyków ulicznych i cytowana w Time, Harper's, Slate i Los Angeles Times.

Marihuana bramą do zdrowia

Jak sugeruje tytuł, "Marijuana Gateway to Health" to kronika historii medycznej marihuany i kompilacja badań naukowych na temat skuteczności tej rośliny. Autor i badacz, Clint Werner, przekonuje, że marihuana jest nie tylko skuteczna w leczeniu objawów, ale także w zapobieganiu chorobom, wspierając jednocześnie leczenie i dobre samopoczucie.

Książka ta skupia się przede wszystkim na tym, jak konopie działają jako środek zapobiegawczy w chorobach takich jak rak i Alzheimer. Omawia ona społeczne postrzeganie i dane naukowe z rosnącej liczby dowodów, przyznając jednocześnie, że potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie.

Cannabis Pharmacy: Praktyczny przewodnik po medycznej marihuanie

Ta łatwa w czytaniu książka oferuje oparte na dowodach informacje na temat stosowania marihuany w przypadku różnych dolegliwości i schorzeń. Autor Michael Backes przedstawia 29 dolegliwości i chorób, w przypadku których medyczna marihuana jest powszechnie zalecana, a także dostarcza czytelnikom ważnych informacji na temat odmian, sposobów ich identyfikacji, dostarczania i dawkowania.

Książka "Cannabis Pharmacy" jest skrupulatnie badana, a jej poprawione wydanie zawiera najnowsze informacje na temat układu endokannabinoidowego organizmu, który kontroluje emocje, apetyt, pamięć i wiele innych funkcji organizmu.

Kultura i polityka konopi

Odkąd w 1971 roku prezydent Nixon ogłosił narkomanię wrogiem publicznym numer jeden, wojna z narkotykami stała się jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów kulturowych naszych czasów. Te książki przyglądają się wydarzeniom sprzed dziesięcioleci, aby pomóc ci lepiej zrozumieć społeczną historię marihuany, to, jak kampanie antykonopne zyskały na popularności dzięki strachowi, oraz lekcje, które musimy wyciągnąć, aby utorować sobie drogę do legalizacji.

High in America: Prawdziwa historia NORML i polityki marihuany

Podobnie jak małżeństwa osób tej samej płci, feminizm, zdrowa żywność i The Rolling Stones, marihuana w końcu zdobyła szacunek klasy średniej. Jednak kontrkultura amerykańska była kiedyś postrzegana jako niezwykle groźna. "High in America" to historia wybitnego działacza na rzecz marihuany, Keitha Stropa: prawnika interesu publicznego, który z dużą pomocą finansową od Hugh Hefnera z Playboya założył w 1971 roku National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML).

Książka jest barwną historią Stropa - spędzanie czasu z Willie Nelsonem w jego autobusie, pozyskanie poparcia Chipa Cartera, by przekonać jego ojca (prezydenta Jimmy'ego Cartera) do poparcia dekryminalizacji, lobbowanie kongresmenów, sprzeciw wobec finansowania przez USA rządu meksykańskiego w celu rozpylania toksycznego pestycydu na polach marihuany i zbudowanie jednej z największych organizacji obywatelskich na świecie.

Cesarz nie nosi ubrań

Kiedy niesławny aktywista konopi Jack Herer został skazany na dwa tygodnie więzienia za wtargnięcie na teren federalny w celu zebrania podpisów pod inicjatywą wyborczą dotyczącą marihuany, wykorzystał ten czas, aby zacząć pisać "The Emperor Wears No Clothes". Tytuł, nawiązujący do klasycznej bajki dla dzieci Hansa Christiana Andersona "Nowe szaty cesarza", został użyty jako alegoria niepowodzeń i nielogiczności prohibicji marihuany.

Opublikowana w 1985 r. książka natychmiast rozpaliła ogień w ruchach na rzecz legalizacji marihuany i konopi, które w Ameryce Reagana były w rozsypce. Książka zawiera obszerne dane historyczne na temat korzyści środowiskowych płynących z marihuany, które do dziś są przywoływane w wysiłkach na rzecz legalizacji konopi.

Sygnały dymne: Społeczna historia marihuany - medycznej, rekreacyjnej i naukowej

"Sygnały dymne" wnoszą niesamowitą głębię wiedzy i rzucają światło na heroizm i hipokryzję marihuany w Ameryce. Opowiada historię społeczności, która walczyła z opresyjnym systemem, by ostatecznie zwyciężyć. Ta historyczna lektura pokazuje nie tylko co się stało, że marihuana stała się nielegalna, ale jak i dlaczego do tego doszło.

Autor Martin Lee analizuje XIX wiek jako epokę wielkiej wolności osobistej w odniesieniu do substancji psychoaktywnych i jak drastycznie zmieniło się to zaledwie sto lat później. Szczegółowo opisuje, jak błędne i okrutne były władze w prowadzeniu ziołowej wendety, jaką była i jest Wojna z Narkotykami.

Manifest marihuany: Nowy paradygmat dla dobrego samopoczucia

Steve DeAngelo, lider ruchu na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany, napisał coś, co wielu uważa za Deklarację Niepodległości konopi. Jego książka jest zarówno wezwaniem do działania, jak i radykalną wizją relacji człowieka z tą leczniczą, ale kontrowersyjną rośliną. Stwierdził on: "Uważam, że nie ma czegoś takiego jak rekreacyjne używanie marihuany. Koncepcja ta jest jednakowo popierana przez prohibicjonistów i samozwańczych palaczy, ale jest ona samoograniczająca i głęboko niezdrowa. Definiowanie konsumpcji marihuany jako wyborczej rekreacji ignoruje fundamentalną ludzką biologię i historię, a także dewaluuje bardzo realne korzyści, jakie daje ta roślina."

"Manifest marihuany" odpowiada na zasadnicze pytania dotyczące rośliny - powołując się na obszerne badania - i podsyca przemyślaną dyskusję na temat nauki i prawa dotyczącego marihuany, oprócz jej biologicznych, psychicznych i duchowych skutków.

Historia marihuany

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem marihuany, czy tylko miłośnikiem historii, te książki są kluczem do zrozumienia społecznej roli konopi i wydarzeń, które sprawiły, że stała się ona kontrowersyjną substancją.

Marihuana: Pierwsze dwanaście tysięcy lat

Ten historyczny tekst autorstwa Ernesta Abela wykorzystuje badania, aby zabrać cię w przygodę, zaczynając od najwcześniejszej wiedzy o konopiach indyjskich na wyspie Tajwan w epoce kamiennej. Śladami tej rośliny podąża się przez Azję, Afrykę, Europę i obie Ameryki.

Marihuana to bez wątpienia zioło, które było wieloma rzeczami dla wielu ludzi, a ta książka dokładnie to podkreśla - łącznie z jej złożoną rolą w czarach, medycynie, narkomanii, literaturze i odbiorze społecznym. Jak można podejrzewać, ten tytuł dostarcza tego, co obiecuje: obszerne spojrzenie na wczesną historię marihuany.

Reefer Madness: Historia marihuany w Ameryce

Jeszcze nie tak dawno temu biali Amerykanie poważnie wierzyli, że Afroamerykanie spiskowali z Chińczykami, aby gwałcić i zniewalać białe dziewczęta uwiedzione marihuaną - nieświęta trójca seksu, narkotyków i przemocy. Dziś brzmi to absurdalnie, ale późne lata 30. były w dużej mierze zdefiniowane przez ignorancję i histerię, okres najbardziej znany jako era "Reefer Madness".

"Reefer Madness" to klasyk w annałach literatury konopnej, który szczegółowo opisuje popularną historię społeczną używania marihuany w Ameryce, zaczynając od George'a Washingtona jako farmera konopi i przechodząc przez kolejne dekady. Przeczytaj ją, aby poznać fascynującą historię miłosno-nienawistnego związku naszego narodu z odpornym zielem, które znamy jako marihuanę.

Cannabis: Historia

W tym obszernym tekście autor Martin Booth omawia wszystkie podstawy historii konopi, w tym historie postępu medycznego i oświecenia religijnego, oszustw politycznych i nadużywania władzy, a także przemytników, dilerów, pisarzy, artystów i muzyków.

Przede wszystkim jednak Booth wyjaśnia, w jaki sposób zwykła ignorancja doprowadziła do powstania najbardziej groteskowych przepisów na przestrzeni lat, jak konopie zostały zdelegalizowane w świecie zachodnim i jaki wpływ nielegalność konopi ma na światową gospodarkę.

Grass Roots: Powstanie i upadek marihuany w Ameryce

Jedną rzeczą jest wierzyć w coś, ale inną walczyć o to. "Grass Roots" to opowieść o tym, jak żarliwi hipisi, przerażeni rodzice, cierpiący pacjenci i zwykli Amerykanie poszli na wojnę o marihuanę. Książka porównuje dzisiejszy postęp legalizacji do podobnej trajektorii sprzed lat i tego, jak drastyczna zmiana postrzegania doprowadziła do ostrego odwetu.

W książce "Grass Roots" autorka i historyczka Emily Dufton opowiada niezwykłą historię skrzywionej drogi marihuany od akceptacji do demonizacji i z powrotem. Co najważniejsze, jest to również opowieść o tysiącach oddolnych aktywistów, dla których zmiana prawa dotyczącego marihuany stała się pracą ich życia.

Najlepsze lektury na haju

Od upojnej filozofii, przez eskapistyczne thrillery, po osobiste relacje z czasów kontrkultury - nie brakuje intelektualnych lektur, które najlepiej otworzyć na haju. Te podstawowe książki to świetny sposób, aby się rozruszać i zatracić się w kartkach. Sugerujemy, abyś usadowił się gdzieś wygodnie, ponieważ te książki są notorycznie wciągające dla czytelników.

Fear and Loathing in Las Vegas

Ta książka, będąca kwintesencją lat 70-tych, powstała w wyniku połączenia dwóch zleceń z czasopism: jednego z Rolling Stone i drugiego z Sports Illustrated. Historia podąża za jej bohaterem, Raoulem Duke'em i jego prawnikiem, Dr. Gonzo, z Los Angeles do Las Vegas na zlecenie, podczas gdy ich intencje zawodowe zamieniają się w narkotyki, alkohol i hazard, gdy zjeżdżają do wersji Sin City z lat 70.

"Fear and Loathing in Las Vegas" to klasyk amerykańskiej popkultury. Zanurz się w komediową stronę książki, poprzez zabawne wywody pary bohaterów i kultowe cytaty. Prawdopodobnie rozpoznasz niektóre z nich z kultowej adaptacji filmowej z udziałem Johnny'ego Deppa i Benicio Del Toro.

The Dharma Bums

Po zdobyciu sławy dzięki swojej książce "W drodze", Jack Kerouac napisał "The Dharma Bums", aby uciec od popularnej uwagi, którą otrzymał od mediów w tym czasie, a fabuła szczegóły właśnie to. "The Dharma Bums" to historia dwóch mężczyzn zaangażowanych w namiętne poszukiwanie prawdy i zen poprzez maratony picia wina, sesje poetyckie, marihuanę w bohemie San Francisco i samotność w wysokich Sierrach.

Ta lektura oferuje wspaniałe lekcje życia w opowieści, która oddaje radość życia i poszukiwanie wewnętrznego spokoju i wolności, których wielu poszukuje.

Plaża

Jest wiele historii, które pokazują, jak podróże i marihuana często idą w parze, a "Plaża" Alexa Garlanda jest dowodem tego związku. Fabuła skupia się wokół angielskiego podróżnika o imieniu Richard, który wyrusza w poszukiwaniu sekretnego raju na plaży w Tajlandii. Oprócz odnalezienia idyllicznej, odosobnionej wyspy, natrafia na plantację marihuany i całą masę dziwactw.

"The Beach" oddaje nastroje końca lat 90. i chęć walki z nudą poprzez wyruszenie na ekscytujące przygody z plecakiem do krajów takich jak Tajlandia, Wietnam i Kambodża. Książka Garlanda to odpowiednia lektura na 4/20, łącząca mroczne tony ze scenami relaksu, świętowania i, oczywiście, obecności marihuany.

Telegraph Avenue

Powieść Michaela Chabona jest hołdem złożonym prawdziwej Telegraph Avenue, ulicy, która rozciąga się od centrum Oakland aż do Berkeley. "Telegraph Avenue" maluje obraz różnorodności wzdłuż ulicy, po której włóczą się studenci college'u z kawą za 7 dolarów w ręku: artyści zakładają sklepy, sklepy z medyczną marihuaną są coraz większe, a bezdomni szukają miejsca do odpoczynku.

Książka dotyczy losów sklepu z używanymi płytami, który ma zostać wchłonięty przez mega-rozrywkowy sklep, a także innych tematów, takich jak ojcowskie porażki, opieka nad matką, synowski obowiązek i blaxploitation. Ale główne przesłanie dotyczy nieuchronności zmian, poddawania się im i możliwości znalezienia łaski po drugiej stronie.

Marihuana i gotowanie

Marihuana i gotowanie idą w parze, ale przez lata jadalnym potrawom z trawki brakowało pomysłowości. Wszystko to się zmienia w dzisiejszej erze nowoczesnej marihuany. Przeczytaj poniżej, aby poznać najlepsze książki kucharskie o marihuanie, które wykraczają poza brownies i stoner college.

The Official High Times Cannabis Cookbook

Przenieś przepisy na potrawy z konopi z poziomu podstawowego na poziom smakosza. Ta książka, która zmieniła reguły gry, rozszerzyła pojęcie kuchni konopnej "poza brownie" w czasach, gdy wielu szefów kuchni wciąż wyśmiewało ten pomysł. Ta książka kucharska to inteligentna lektura zawierająca doskonałe informacje na temat żywności, konopi i - oczywiście - sposobów gotowania z nimi. W książce można znaleźć również różne sposoby, w jakie konopie wpłynęły na kulturę i jedzenie, w tym niektóre z najstarszych przepisów na bazie konopi, takie jak haszysz czy bhang.

Wegańska książka kucharska Stonera: 100 łatwych wegańskich przepisów do schrupania

Wegańskie gotowanie ma tendencję do bycia trudnym dla wielu ludzi, ale wcale nie musi być! Ta niepoważna książka o weganizmie upraszcza proces gotowania poprzez dostarczenie pysznych, sycących posiłków, które wymagają minimalnej ilości składników, czasu i wysiłku. Autorzy Sarah Conrique i Graham Haynes oferują niezawodne przepisy na śniadanie, lunch i kolację - w tym kilka pysznych (i zdrowych) przepisów na przekąski, takich jak wredne zielone smoothie, bahnwiches, ciasteczka dla zwierząt, chipsy churro i wiele innych.

Bong Appétit: Opanuj sztukę gotowania z trawką

Jedną z najnowszych książek kucharskich o marihuanie, która trafiła na półki jest "Bong Appétit" - to, co wielu uważa za "Radość gotowania" dla nowego pokolenia zainteresowanego tworzeniem poważnych, wyrafinowanych potraw z trawki.

Ta książka kucharska jest szczególnie pomocna w rozłożeniu nauki o infuzji (olejów, masła, mleka, alkoholu i innych) z konopi. Przepisy sięgają od kurczaka opiekanego na maśle z chwastów, przez chimichurri z chwastów, po brownie sundaes. Na szczególną uwagę zasługują wskazówki, jak sprawdzić jakość zioła, sugestie, o co pytać w sklepie i ważny rozdział poświęcony zrozumieniu efektów i właściwych dawek THC.

Edibles: Małe kąski dla nowoczesnej kuchni konopi

"Edibles" to idealna książka dla początkujących kucharzy konopi. Ta przyjazna dla użytkownika książka kucharska jest godna uwagi na kilka sposobów: Jest tam długa sekcja wstępna, która omawia dawkowanie, potencję, efekty, terminologię i techniki, w tym 30 przepisów, które są celowo smakołykami o niskiej dawce.

Przepisy wykraczają poza typowe "college food". Zamiast tego, oferując dobrze napisane przepisy, takie jak kardamon karmelki, gruyère i zielone czosnek gougères, dżem truskawkowy Pavlovas, i pieczone crostini winogron. Jeśli nie jesteś ślinotok już, jagody cytryna francuskie macarons zrobi sztuczkę!

Uprawa i ogrodnictwo

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, wiedza to potęga. Te lektury są znane na całym świecie, jeśli chcesz wykorzystać swój wewnętrzny zielony kciuk.

Marijuana Horticulture: Biblia Hodowcy Marihuany Indoor Outdoor

Jorge Cervantes, znany również jako George Van Patten, w swojej książce "Marijuana Horticulture" oferuje mnóstwo informacji i szczegółowych instrukcji dla hobbystów i profesjonalnych hodowców. Uznawana za najlepszy przewodnik po wszystkich formach uprawy marihuany, książka ta zawiera wskazówki i szczegóły pochodzące z wielu lat pracy Van Pattena jako podziemnego hodowcy w Meksyku i Kalifornii, a także wypowiedzi 300 ekspertów w tej dziedzinie.

Chociaż "Marijuana Horticulture" koncentruje się na wszystkich rodzajach uprawy marihuany, jest szczególnie pomocna dla tych, którzy są zainteresowani uprawą w ogródku, piwnicy lub na małej działce.

Marijuana Grower's Handbook: Indoor High Yield Guide

Autor i legendarny hodowca Ed Rosenthal dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat każdej części cyklu życia rośliny konopi. Czytelnicy mogą zebrać wskazówki od wyboru nasion do zbiorów. Podręcznik jest świetną lekturą dla nowych hodowców indoor, zawiera informacje na temat światła, temperatury, składników odżywczych, wody, seksowania roślin i nie tylko.

The Cannabis Grow Bible: Ostateczny przewodnik po uprawie marihuany do celów rekreacyjnych i medycznych

"The Cannabis Grow Bible" jest dokładnie tym - twoim podręcznikiem do uprawy. To źródło wiedzy o sztuce i nauce uprawy marihuany wysokiej jakości oraz oferuje pomocne metody, które maksymalizują zarówno plony, jak i moc.

Dla wzrokowców, książka jest Ilustrowana w pełnym kolorze z technikami zarówno do uprawy indoor i outdoor. Ten kompleksowy przewodnik obejmuje wszystko, co hodowcy muszą wiedzieć, w tym jak wybrać najlepszą genetykę roślin, glebę kontra uprawy hydroponiczne, jak radzić sobie ze szkodnikami, zaawansowane systemy, hodowlę i ochronę upraw przed wścibskimi sąsiadami.

True Living Organics: The Ultimate Guide to Growing All-Natural Marijuana Indoors

"True Living Organics" jest świadomą eksploracją alternatywy dla uprawy. Uznawana za jedyny przewodnik uprawy organicznej, książka ta pokazuje, jak zmienić istniejące pomieszczenie do uprawy w całkowicie naturalną, wolną od syntetycznych substancji, żywą, oddychającą przestrzeń do uprawy konopi.

Książka ta opiera się na koncepcji, że rośliny ewoluowały przez miliony lat, aby funkcjonować najlepiej w swoim naturalnym środowisku, więc wskazówki przenoszą się na każdą uprawę, czy to konopie czy pomidory. "True Living Organics" jest napisana w przystępnym, łatwym do zrozumienia stylu, który przesiewa żargon otaczający organiczną uprawę marihuany i dociera prosto do sedna sprawy: żywej gleby.

Mówi się, że wiedza to potęga, a to jest szczególnie prawdziwe, gdy chodzi o konopie. Od książek kucharskich i ogrodniczych po historyczne i kulturowe lektury, te książki były i nadal są monumentalne, rzucając wyzwanie polityce, badaniom naukowym, normom kulturowym i zmieniając sposób, w jaki myślimy o konopiach jako społeczeństwo. Podczas gdy wiele z tych książek było siłą napędową ruchu legalizacyjnego, szczególnie ważne jest wyróżnienie autorów, którzy opublikowali oparte na dowodach badania naukowe, które utorowały drogę do dostępu do medycznej marihuany.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!