Przepisy dotyczące medycznej marihuany wiążą się z mniejszą liczbą roszczeń Workers' Comp

Prawa dotyczące medycznej marihuany powiązane z mniejszą liczbą roszczeń Workers' Comp

Posted by Marihuana Doctors on 02/12/2020 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Państwowe prawo dotyczące medycznej marihuany (MML) jest związane z mniejszą liczbą roszczeń o odszkodowanie dla pracowników, co sugeruje, że marihuana zmniejsza niepełnosprawność i pozwala większej liczbie osób na powrót do pracy.

Badanie, opublikowane w Journal Health Economics, przeanalizowano związek między prawami dotyczącymi medycznej marihuany a roszczeniami odszkodowawczymi pracowników na przestrzeni 23 lat, od 1989 do 2012 roku. Autorzy stwierdzili prawie 7% spadek roszczeń w tym czasie.

Schorzenia, na które pracownicy mogą ubiegać się o odszkodowanie, takie jak przewlekły ból, w znacznym stopniu pokrywają się. odszkodowawczych, takich jak przewlekły ból, oraz tych, które zostały zatwierdzone do stosowania medycznej marihuany medycznej w wielu stanach. "Zraniony lub chory pracownik może być w stanie lepiej leczyć objawy i i dzięki temu szybciej wrócić do pracy lub nie potrzebować przerwy w pracy, aby po zastosowaniu MML" - napisali autorzy. Podobnie, pracownicy z wcześniejszym urazem mogą być w stanie lepiej radzić sobie z utrzymującymi się objawami, co pozwoli im na szybszy powrót do pracy". szybciej.

"Nasze wyniki sugerują, że niektóre osoby używające marihuany po przyjęciu MML przez państwo, używają jej w celach medycznych. zarządzanie objawami, zwiększa zdolność do pracy i zmniejsza zapotrzebowanie na odszkodowań pracowniczych", mówi Catherine Maclean, Ph.D., profesor nadzwyczajny ekonomii na Uniwersytecie Temple. Redukcja wydaje się być spowodowana zarówno przez osoby nie wymagających roszczeń w ogóle, jak i potencjalnie mających krótsze roszczenia, kiedy już roszczeń.

Inne badania wykazały, że w stanach, w których obowiązuje prawo dotyczące medycznej marihuany, pracownicy byli o 8% mniej narażeni na nieobecność w pracy z powodu problemów zdrowotnych po uchwaleniu prawa dotyczącego medycznej marihuany. W stanach z bardziej "łagodnymi" prawami dotyczącymi medycznej marihuany odsetek nieobecności w pracy spadł o 13%.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!