Olej z konopi u dzieci oraz osób starszych

jak przyjmować olej z konopiPierwszym krokiem powinno być zmieszanie 1 grama oleju konopnego z 20 gramami ograniczonego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia. Aby dokładnie wymieszać oba składniki, najpierw należy podgrzać olej kokosowy na małym ogniu – lepiej jest unikać dużego ognia. Następnie wciągamy go do dwóch strzykawek doustnych do poziomu 10 mm, co łącznie da nam 20 gram oleju. Olej taki wyciskamy ze strzykawek do małego słoika konserwowego; słoik taki należy ustawić nad garnkiem z gotującą się wodą do podgrzania go. Olej konopny dostępny jest w sklepach w strzykawkach doustnych o pojemności od 3,5 ml do 10 ml. Do przygotowanego wcześniej słoiczka wyciskamy ze strzykawki 1 ml oleju konopnego. Całość ustawiamy nad małym ogniem i mieszamy kilka chwil. Mieszanka dwóch olejów powinna przybrać jasnozieloną barwę – wtedy będziemy wiedzieli, że jest ona w pełni nasycona. Jest to moment, w którym dochodzi do połączenia kanabinoidów z tłuszczami, które wchodzą w skład oleju kokosowego. Do nowej strzykawki doustnej wtłaczamy 10 ml tak przygotowanej mieszanki. W takim roztworze proporcje wynoszą 1/20 g lub 0.05 g lub 50 mg oleju konopnego na gram oleju kokosowego.

Przy takim rozcieńczeniu nie istnieje właściwie żadne ryzyko przedawkowania. W kapsułce "00" zawarty jest mniej więcej jeden gram substancji. Specjaliści zalecają stosowanie takiej dawki dwa razy dziennie – po jednym granie rano i wieczorem. Dzięki temu do naszego organizmu dostarczymy około 0.1 g oleju konopnego dziennie. Taka dawka może być stosowana do momentu, kiedy zaobserwujemy wyraźnie zwiększoną odporność na tę substancję – wówczas można ją nieco zwiększyć. Zwykle zwiększa się dawkę co tydzień. W drugim tygodniu zmniejsza się rozcieńczenie substancji do 1 grama oleju konopnego na 10 gramów oleju kokosowego. Taka dawka daje nam 100 mg oleju konopnego. Również i taką dawkę stosuje się dwa razy dziennie.

dawkowanie oleju z konopiDawki zwiększa się jeszcze kilkakrotnie, aż do uzyskania poziomu 1 grama lub więcej oleju konopnego dziennie. W ciągu miesiąca dawkowania takiej ilości organizm powinien wyrobić u siebie wystarczającą tolerancję na tę substancję. Olej kokosowy należy do najlepszych rozpuszczalników dla oleju konopnego, ale istnieją również alternatywy – oliwa z oliwek czy olej z pestek winogron. Lepiej jest nie stosować w tym celu olejów pochodzących z produktów modyfikowanych genetycznie: oleju sojowego, oleju rzepakowego, oleju kukurydzianego oraz innych. Czasami niska temperatura sprawia, że olej ciężko jest wycisnąć z tuby – w takiej sytuacji można przytrzymać strzykawkę przez kilka sekund nad parą z gotującej się wody.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!