Hospicjum Connecticut i medyczna marihuana

Hospicjum w Connecticut a medyczna marihuana

Posted by Marihuana Doctors on 09/15/2017 in Medyczna Marihuana

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Stany Zjednoczone borykają się z poważnym problemem opioidów, a wiele z tych uzależnień ma swój początek w opiece medycznej. Gdy pacjent odczuwa silny ból, lekarz czasami przepisuje mu opioidy w celu złagodzenia objawów. Może to prowadzić do uzależnienia - jeden na trzech pacjentów zażywających leki przeciwbólowe staje się uzależniony.

Uzależnienie to może być wyniszczające. Istnieje pilna potrzeba znalezienia alternatywnego, nie uzależniającego leku przeciwbólowego, który pacjenci mogliby stosować zamiast opioidów. Zebraliśmy wiele materiałów opisujących właściwości przeciwbólowe marihuany. Jednak, aby uzyskać legitymizację w branży medycznej, potrzebujemy więcej danych empirycznych na temat marihuany, zanim stanie się ona lekiem powszechnym.

Okazuje się, że miejsca takie jak Hospicjum Connecticut chcą zdobyć te dane, aby zmienić nasz sposób postrzegania uśmierzania bólu. Jako uczestnik walki o legalną medyczną marihuanę, chcą oni wykorzystać dowody i współczucie w dobrym celu.

O Hospicjum w Connecticut

Hospicjum Connecticut zna się na rzeczy. Działa w branży już od dłuższego czasu - w 1974 r. zostało otwarte jako pierwsze amerykańskie hospicjum. Ich celem jest traktowanie każdego pacjenta jak całej osoby, a nie tylko zajmowanie się jego diagnozą lub objawami. Oprócz łagodzenia objawów w ostatnich dniach życia pacjentów, hospicjum zajmuje się także ich potrzebami społecznymi, duchowymi i emocjonalnymi.

Aby osiągnąć cel, jakim jest zajęcie się każdym aspektem opieki paliatywnej nad pacjentem, starają się myśleć nieszablonowo, poszukując nowych metod opieki. Przykładem mogą być zwierzęta terapeutyczne i spacery w łóżku po promenadzie. Jednym z nowszych rozwiązań jest leczenie medyczną marihuaną.

Medyczna marihuana i opioidy w Connecticut

Connecticut zalegalizowało medyczną marihuanę w 2012 roku. Nie mają więc jeszcze tak dużego doświadczenia w stosowaniu medycznej marihuany jak stan taki jak Kalifornia, ale mają już wystarczające podstawy, aby rozpocząć badania kliniczne. Naukowcy zaczynają badać konopie indyjskie w sposób bezpieczny i legalny.

I to w samą porę. Każdego dnia coraz więcej pacjentów z Connecticut uzależnia się od opioidów, przy czym środki przeciwbólowe wydawane na receptę często służą jako "narkotyk wstępny". W 2012 r. z powodu uzależnienia od heroiny zmarło 100 osób, ale już trzy lata później, w 2015 r., liczba ta wzrosła do 400.

Connecticut jest na dobrej drodze do zmiany sposobu postrzegania medycyny konwencjonalnej. Hospicjum Connecticut jest częścią tego ruchu.

Jak rozpoczęto badania nad hospicjum w Connecticut

Jako pracownik hospicjum jesteś świadkiem całego procesu ostatnich dni życia pacjenta - zarówno tych dobrych, jak i złych chwil. Wen-Jen Hwu nigdy nie zapomniała doświadczeń, jakie miała z pacjentami, gdy była współpracownikiem Hospicjum Connecticut.

Dlatego też, jako przewodnicząca Profesjonalnego Komitetu Doradczego Hospicjum Connecticut, podjęła współpracę z pracownikami organizacji w celu zaprojektowania badania. Ich celem było zbadanie wpływu leczenia konopiami indyjskimi na pacjentów Hospicjum Connecticut, którzy zgłosili chęć uczestnictwa.

Po trzech latach załatwiania formalności, w 2016 r. zespół uzyskał zgodę na przeprowadzenie badań. Badanie rozpoczęło się w maju 2017 r. i w chwili pisania tego tekstu jest nadal w toku. Ponieważ badanie ma trwać sześć miesięcy, zakończy się w listopadzie 2017 roku.

Na jakie pytania stara się odpowiedzieć badanie dotyczące hospicjów w Connecticut?

Osoby zaznajomione z metodami i standardami badawczymi wiedzą, że badacze muszą dokładnie określić, czego chcą się dowiedzieć. Na przykład, zamiast stwierdzenia, że chcesz zbadać wpływ konopi na nastrój, musisz doprecyzować to stwierdzenie, np. określić wpływ kannabidiolu na pacjentów z depresją.

Oznacza to, że celem Hospicjum Connecticut jest znalezienie odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące wpływu stosowania marihuany leczniczej na pacjentów hospicjów. Niektóre z pytań, które zadają, to między innymi:

Ogólnie rzecz biorąc, Hospicjum Connecticut zamierza prowadzić i wykorzystywać swoje badania w taki sam sposób, w jaki traktuje swoich pacjentów - holistycznie. Patrząc na swoje dane z perspektywy jakości życia, może osiągnąć swój cel, którym jest uczynienie opieki paliatywnej nad pacjentem szczęśliwszym i zdrowszym doświadczeniem.

Najdrobniejsze szczegóły

Oprócz dokładnego sprecyzowania założeń badania, badacze muszą dokładnie określić, w jaki sposób chcą uzyskać informacje. Muszą określić liczbę osób biorących udział w badaniu, wielkość dawek, czas przyjmowania dawek i inne podobne dane. Znajomość tych liczb pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób możemy zastosować wyniki badań do rzeczy, które zdarzają się w codziennym życiu.

Hospicjum Connecticut szczegółowo opisało, w jaki sposób zamierza znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Oto kilka faktów na temat ich metodologii:

Nasze badania nad medyczną marihuaną

Skoro mowa o badaniach, czy wiesz, że prowadzimy własne badanie, w którym możesz wziąć udział? Korzystając z naszego narzędzia Symptom Tracker, możesz wprowadzić informacje o tradycyjnych lekach, które przyjmujesz, lekach z marihuany i objawach, których doświadczasz.

Zapisując sposoby, w jakie marihuana wpływa korzystnie na Twoje zdrowie, możemy pomóc w udowodnieniu, że marihuana jest legalnym lekiem, który powinien być legalny na szczeblu federalnym. Twoje dane są poufne, więc nie musisz się martwić, że ktoś dowie się o Twoim statusie pacjenta.

Wykorzystując potęgę danych, możemy zmienić branżę medyczną, jaką znamy. Mamy nadzieję, że przyłączysz się do takich osób jak Hospicjum Connecticut i my w promowaniu medycyny alternatywnej.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!