Izrael: Eksport marihuany

Izrael: Eksport marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 12/04/2017 in Zasoby międzynarodowe

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W ciągu ostatnich 50 lat Izrael stał się epicentrum badań nad marihuaną - kraj ten przoduje w technologii uprawy ziela, a także w jego ewolucji medycznej i kulturowej. Obecnie Izrael zamierza przyjąć w 2018 r. przepisy umożliwiające firmom eksportowanie swoich produktów do innych krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Chociaż rekreacyjne używanie marihuany jest nadal uważane za nielegalne w Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, na początku tego roku rząd izraelski zaczął łagodzić ograniczenia dotyczące marihuany, aby umożliwić ludziom hodowlę marihuany i ułatwić dostęp do niej ponad 20 000 pacjentów.

Przynajmniej jedna firma - Breath of Life Pharma - planuje złożyć wniosek do Federalnej Administracji ds. Leków o zezwolenie na eksport marihuany do Stanów Zjednoczonych. Chociaż rząd Stanów Zjednoczonych nadal uważa import marihuany za nielegalny, firmy mogą znaleźć obejście tego problemu, uzyskując zatwierdzenie leku przez FDA. Zatwierdzenie i import są możliwe, jeśli firmy spełniają wysokie standardy agencji w zakresie zatwierdzania leków.

Nowy dodatek do izraelskiego sektora rolniczego

Legalizacja marihuany rozwinie izraelski przemysł krajowy i pozwoli hodowcom zaspokoić duży popyt w innych krajach - szacuje się, że Izrael może zarobić 4 miliardy dolarów na eksporcie marihuany.

Uprawa marihuany w Izraelu jest obecnie częścią sektora rolniczego. Plantatorzy w Izraelu będą mieli dostęp do dotacji, szkoleń, pomocy rządowej i limitów wody, tak jak inni rolnicy w kraju. Obecnie w Izraelu działa około ośmiu licencjonowanych plantatorów, a ponad 500 osób zgłosiło chęć rozpoczęcia uprawy marihuany na eksport.

Zgodnie z nowymi przepisami, nie ma ograniczeń co do liczby osób mogących uprawiać marihuanę, ani co do liczby osób wystawiających recepty. Produkty z konopi będą również dostępne dla pacjentów w aptekach.

Izrael jako pionier badań nad medyczną marihuaną

Izrael był jednym z pierwszych krajów na świecie, który zalegalizował marihuanę do celów leczniczych. Był także jednym z trzech krajów, w tym Holandii i Kanady, które stworzyły program badań nad konopiami indyjskimi finansowany przez rząd.

Do kwietnia 2017 r. rząd Izraela sponsorował ponad 100 badań klinicznych nad medyczną marihuaną. Izrael jest jednym z niewielu krajów, w których naukowcy mogą prowadzić badania nad medyczną marihuaną na ludziach. Naukowcy badają, w jaki sposób marihuana może pomóc w leczeniu autyzmu, zapalenia stawów, epilepsji, choroby Alzheimera i raka. Naukowcy z Izraela badają nawet wpływ marihuany na zabijanie komórek rakowych i wykorzystują techniki mikrodawkowania do leczenia uszkodzeń mózgu.

Badania nad marihuaną w Izraelu rozpoczęły się w 1963 r. za sprawą chemika Raphaela Mechoulama. Mechoulam zaczął prowadzić eksperymenty na 11 funtach libańskiego haszyszu skonfiskowanego przez przyjaciela, który był policjantem. Dzięki tej próbce. Mechoulam po raz pierwszy w historii zidentyfikował, wyizolował i zsyntetyzował THC - psychoaktywny związek występujący w trawce.

Oprócz wyizolowania THC, Mechoulam jako pierwszy odkrył również CBD, niepsychoaktywny składnik rośliny. W 1992 r. Mechoulam i jego zespół odkryli, w jaki sposób marihuana wyzwala największy receptor w mózgu - układ endokannabinoidowy (ECS), który sprawia, że użytkownicy czują się na haju po jej zażyciu.

Dzięki postępowemu podejściu Izraela do marihuany, liberalnym praktykom regulacyjnym i postępowi technologicznemu, Izrael utrzymuje pozycję lidera w badaniach nad medyczną marihuaną. Izraelskie badania nad medyczną marihuaną bezpośrednio przyczyniły się do tego, że 29 stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały medyczne lub rekreacyjne stosowanie marihuany.

Co to oznacza dla Stanów Zjednoczonych?

Wraz z odstygmatyzowaniem marihuany w Izraelu, coraz więcej firm, inwestorów i naukowców przyjeżdża do tego kraju. Amerykańscy inwestorzy przeznaczają pieniądze na izraelski przemysł konopi z nadzieją na przekształcenie go w branżę farmaceutyczną.

Poza dodatkowymi możliwościami inwestycyjnymi, amerykańskie firmy lokują obecnie w Izraelu znaczną część swojej działalności hodowlanej i badawczej. Ponieważ w Stanach Zjednoczonych marihuana jest nadal nielegalna na poziomie federalnym, prowadzenie badań klinicznych nad medyczną marihuaną jest prawie niemożliwe. W Izraelu nie ma celowo utrudnionych ograniczeń w prowadzeniu badań w USA. W związku z tym wiele firm amerykańskich rozpoczęło już pierwsze lub pełne projekty badawcze na terenie Izraela. Jeśli naukowcy uzyskają zgodę na prowadzenie badań w Stanach Zjednoczonych, istnieje tylko jedno źródło pozyskiwania materiału: farma na Uniwersytecie Mississippi. Cały proces może trwać lata.

Oprócz firm amerykańskich, które zapuściły korzenie za oceanem, kilka firm z Izraela nawiązało współpracę w Stanach Zjednoczonych. Spółki te powstały w Delaware i Nevadzie, gdzie otworzyły kilka punktów sprzedaży izraelskiej marihuany leczniczej.

Rozwój badań nad konopiami indyjskimi w Stanach Zjednoczonych

Teraz, gdy firmy i naukowcy mogą rozpocząć większość swoich badań w Izraelu, Stany Zjednoczone mogą poczynić większe postępy w dziedzinie badań nad medyczną marihuaną. Obecnie około 50 amerykańskich firm zajmujących się marihuaną prowadzi badania w Izraelu w ramach partnerstw, spółek joint venture lub zatrudniając naukowców. Wielu z tych naukowców koncentruje swoje wysiłki na prowadzeniu badań klinicznych oraz opracowywaniu dawek i form leków na bazie marihuany o jakości farmaceutycznej. W Izraelu prowadzi się obecnie ponad 120 badań klinicznych - więcej niż w jakimkolwiek innym kraju.

Jedna z amerykańskich firm pracuje nad badaniami klinicznymi, testując działanie kremu z marihuaną stosowanego miejscowo na łuszczycę. Inni naukowcy opracowują tabletkę do leczenia przewlekłego bólu, a w planach mają przeprowadzenie badań klinicznych na pacjentach ze szpiczakiem mnogim.

Obejście federalnej administracji ds. leków

Ponieważ rząd Stanów Zjednoczonych nadal uważa marihuanę za substancję nielegalną, firmy są zmuszone do korzystania z pośrednictwa FDA, aby eksportować produkty ziołowe do kraju. FDA nigdy nie zatwierdzi marihuany jako leku, ponieważ nie da się jej kontrolować jako leku o stałym składzie przy każdym użyciu.

Naukowcy i firmy pracują nad tym, aby obejść te obawy, ponieważ marihuana będzie prezentowana w postaci kapsułek, balsamów, inhalacji, kremów i olejków, co pozwoli wykazać, że kannabinoidy są stosowane konsekwentnie. Wykazując to, firmy mogą otrzymać zgodę FDA.

MarijuanaDoctors.com jest Twoim źródłem wiadomości i aktualizacji dotyczących konopi indyjskich

Aby dowiedzieć się więcej o planach Izraela dotyczących eksportu trawki do Stanów Zjednoczonych, skontaktuj się z nami już dziś, wypełniając nasz formularz kontaktowy. Sprawdź również naszą listę lekarzy, którzy popierają terapie z wykorzystaniem marihuany lub poszukaj punktu sprzedaży marihuany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!