Marihuana używana w walce z uzależnieniem od opiatów

Marihuana Wykorzystywana do Walki z Uzależnieniem od Opiatów

Posted by Marihuana Doctors on 06/17/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 roku. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Ponieważ marihuana jest legalizowana w coraz większej liczbie stanów do użytku medycznego i rekreacyjnego, pojawiło się bardzo ważne pytanie. Czy marihuana może być stosowana w walce z uzależnieniem od opiatów? Epidemia opioidowa jest wyniszczającym problemem, który pochłonął więcej istnień ludzkich od 2017 roku niż cała wojna w Wietnamie. Oczywiste jest, że trzeba coś zrobić, aby pomóc zrównoważyć tę dramatyczną utratę życia. Istnieje kilka różnych sposobów, aby na to spojrzeć, zanim to zrobimy, spójrzmy na to, jak programy detoksykacyjne, zakłady odwykowe, kliniki ambulatoryjne i inne podchodzą do tego.

Detoksykacja od opiatów

Większość ośrodków detoksykacji będzie używać leków na receptę, aby pomóc zrównoważyć ból fizyczny związany z odstawieniem opiatów. Kiedy używane krótkoterminowe i tylko jako lek detox, substancje te czynią cuda, aby pomóc uzależnionemu komfortowo przezwyciężyć odstawienie opiatów. Typowy pobyt w centrum detoksykacji opiatów jest około 5-10 dni, w zależności od ilości używanych, długości używania i wieku, wzrostu i wagi klienta. Kiedy osoba z uzależnieniem wchodzi do ośrodka detoksykacji będą miały taper ustawione. Oznacza to, że ilość leków, które otrzymują codziennie, będzie powoli zmniejszana, aż do momentu, kiedy nie będą już ich przyjmować.

Jest to najbardziej typowe podejście dla większości ośrodków detoksykacji opiatów, niektóre programy będą miały inne podejście, coraz użytkownika z ich narkotyków wyboru i przepisywania lub dystrybucji leków detox w dłuższym okresie czasu. To może być bardzo pomocne, aby uzyskać użytkownika z twardszych narkotyków i na coś łatwiejsze do uzyskania i tańsze. To pomaga zapobiec osobie z problemami uzależnienia od powrotu do ich głównego narkotyku wyboru, ale będą one nadal fizycznie zależne. Oznacza to, że użytkownik będzie musiał w końcu wydostać się z tych leków lub pozostać na nich przez całe życie.

Ośrodki odwykowe od opiatów

Ośrodki odwykowe w całych Stanach Zjednoczonych mają różne podejścia, aby pomóc klientom przezwyciężyć ich problemy z nadużywaniem/uzależnieniem. Niektóre będą łączyć różne terapie, takie jak sesje jeden na jeden, terapia grupowa, EMDR i terapia poznawczo-behawioralna. Inne używają podejścia religijnego, podczas gdy niektóre są programami dzikiej przyrody i społecznościami terapeutycznymi (TCs). Następnie są programy, które łączą różne podejścia w połączeniu z 12-krokowym podejściem. Nie ma sposobu, aby powiedzieć, jakie podejście jest najlepsze dla każdej osoby, to jest coś, co musi być podjęta decyzja na podstawie przypadku do przypadku. Niektóre z tych programów sugerują abstynencję od jakichkolwiek i wszystkich substancji chemicznych zmieniających nastrój i umysł.

Marihuana w walce z używaniem opioidów

Medyczna marihuana jest obecnie legalna w ponad połowie Stanów Zjednoczonych, jest używana do leczenia różnych schorzeń i chorób, a w niektórych przypadkach marihuana może być używana do pomocy w uzależnieniu od opioidów. Niektóre programy i specjaliści medyczni próbują tego nowego, kontrowersyjnego podejścia. Ich ostatecznym celem jest zmniejszenie liczby używanych opiatów, aż do momentu, gdy użytkownik nie będzie już na żadnym z nich.

Chociaż używanie marihuany do walki z uzależnieniem od opiatów może wydawać się nieproduktywne, to jednak abstynencja jest bardzo ważną częścią procesu zdrowienia. Pierwsze miesiące odwyku są bardzo wymagające, dla niektórych odstawienie wszystkich substancji nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza na początku. Znalezienie metody, aby pomóc osobom uzależnionym od opiatów odzyskać swoje życie jest najważniejszą częścią znalezienia sukcesu w trzeźwości.

Redukcja szkód

Kiedy marihuana jest używana w leczeniu uzależnienia od opioidów, odbywa się to metodą zwaną redukcją szkód. Oznacza to, że jest ona stosowana w celu zmniejszenia liczby opioidów przyjmowanych przez daną osobę, co pomaga zmniejszyć szanse na przedawkowanie lub inne niebezpieczne konsekwencje. To podejście jest wciąż bardzo nowe i nie przeprowadzono wystarczającej liczby badań, aby zapewnić ostateczny dowód, czy to działa, czy nie. Niektórzy ludzie przysięgają na nią, podczas gdy inni uważają, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie i że użytkownik wkrótce powróci do opiatów.

Kiedy medyczna marihuana jest używana do pomocy osobom uzależnionym od opiatów, w rzeczywistości wzmacnia działanie opioidów. Ułatwi to użytkownikowi zażywanie mniejszej ilości wybranego przez niego narkotyku, gdy używa on również marihuany. Badanie zostało przeprowadzone w 2016 roku przez PubMed, gdzie przebadano 244 pacjentów z medyczną marihuaną w Michigan. Stosowanie medycznej marihuany było związane z ogólnym spadkiem użycia opioidów o 64%. Jest to bardzo mała grupa testowa, oczywiście, więcej badań będzie i są prowadzone, aby sprawdzić, czy marihuana może pomóc w uzależnieniu od opioidów.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!