Pijesz i palisz? Oto, co musisz wiedzieć o wódzie i marihuanie

Pijesz i palisz? Oto co musisz wiedzieć o wódzie i marihuanie

Posted by Marihuana Doctors on 04/24/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Alkohol i kofeina to dwie najczęściej używane substancje psychoaktywne w USA, ale wraz z postępującą legalizacją marihuany w poszczególnych stanach, popularność marihuany również szybko rośnie. Około 3 miliony Amerykanów używa medycznej marihuany do leczenia takich objawów jak ból, zapalenie, nudności, bezsenność, lęk, depresja i spastyczność. Wielu innych korzysta z rozrywkowej strony marihuany, aby złagodzić stres i nawiązać kontakty towarzyskie - wszystko bez kaca.

Jednak wraz z rosnącą dostępnością marihuany, możesz zastanawiać się nad jej wpływem na twoje zdrowie w porównaniu z alkoholem. Możesz mieć również pytania dotyczące tego, czy medyczna marihuana może pomóc złagodzić uzależnienie od alkoholu i co warto wiedzieć, jeśli używasz obu substancji. Mamy wszystko pod kontrolą - czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Co jest dla ciebie gorsze - alkohol czy marihuana?

W Stanach Zjednoczonych nadużywanie alkoholu jest główną przyczyną przedwczesnej śmierci, ustępując jedynie paleniu papierosów i otyłości. Według danych National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism, 88 000 osób w USA umiera co roku z powodów związanych z alkoholem. Porównaj to z marihuaną: chociaż nadużywanie tego zioła nigdy nie jest zalecane, nawet DEA twierdzi, że nie odnotowano śmiertelnych przypadków przedawkowania marihuany.

Alkohol jest znaną neurotoksyną, co oznacza, że uszkadza tkankę w mózgu i rdzeniu kręgowym. Nadużywanie lub uzależnienie może prowadzić do stanu znanego jako "stłuszczenie wątroby", który może przerodzić się w zagrażającą życiu marskość wątroby. Osoby nadużywające alkoholu mają również wyższe wskaźniki zachorowań na choroby serca, demencję i niektóre rodzaje raka. Jednak marihuana wiąże się z mniejszą liczbą negatywnych skutków zdrowotnych; na przykład, nawet palenie marihuany nie jest znaczącym czynnikiem ryzyka raka płuc. Osoby, które używają marihuany w sposób odpowiedzialny, zgłaszają liczne pozytywne efekty zdrowotne, takie jak zmniejszenie bólu, lepszy sen i poprawa nastroju.

Poza zdrowiem fizycznym, nadużywanie alkoholu jest silnie związane z ryzykownymi zachowaniami, takimi jak jazda po pijanemu, seks bez zabezpieczenia i zwiększona agresja. Oczywiście, prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany jest niebezpieczne i nielegalne, ale marihuana nie jest generalnie związana z zachowaniami wysokiego ryzyka. Na przykład, badania przeprowadzone w 2015 roku wykazały niższy wskaźnik przemocy domowej wśród par, które regularnie używają marihuany. Co więcej, statystyki pokazują, że alkohol jest o wiele bardziej podatny na uzależnienie niż marihuana.

Co warto wiedzieć, jeśli używasz obu tych substancji?

Marihuana i alkohol mają tendencję do wzajemnego wzmacniania swoich efektów - mieszanie tych dwóch substancji może szybko przekroczyć granicę od przyjemnego doświadczenia do wyjątkowo niekomfortowego. Alkohol może zwiększyć reakcję organizmu na THC i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych, takich jak zawroty głowy, mdłości i paranoja. Twój osąd może być również zaburzony podczas spożywania obu substancji - co łatwo prowadzi do picia lub palenia zbyt dużej ilości.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem marihuany medycznej, czy rekreacyjnej, najlepiej nie łączyć trawki z alkoholem. Wyjątkiem może być tutaj kannabidiol, czyli CBD; wysokiej jakości olej CBD o niskiej zawartości THC lub jej braku może nie tylko pomóc osobom uzależnionym od alkoholu pić mniej, ale także zapewnić pewną ochronę przed szkodliwym działaniem alkoholu na mózg i wątrobę.

Czy marihuana jest dobrym sposobem leczenia uzależnienia od alkoholu?

Medyczna marihuana może pomóc złagodzić niektóre z najczęstszych objawów odstawienia alkoholu, takich jak nudności, słaby apetyt, bezsenność i problemy z nastrojem. Może również zmniejszyć głód alkoholu i zapewnić zdrowsze uderzenie - co skłania niektórych ludzi do określania jej jako "leku na wyjście".

Jeśli jesteś ciekaw, jak medyczna marihuana może pomóc Ci w uzależnieniu od alkoholu, lub potrzebujesz porady na temat bezpieczeństwa łączenia alkoholu i marihuany, kliknij tutaj, aby znaleźć lekarza lub punkt sprzedaży medycznej marihuany w swoim stanie.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!