Podstawy oznakowania produktów medycznej marihuany

Podstawy etykiet produktów medycznej marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 12/27/2016 in Infografiki

Aktualizacja: 17 lipca 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Medyczna marihuana jest opatrzona etykietami zawierającymi wiele informacji na temat produktu. Oto podręczny przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, co ta etykieta Ci mówi.

Stany dopuszczające medyczną marihuanę mają indywidualne przepisy dotyczące etykiet, co oznacza, że nie ma ogólnych standardów określających, co powinna zawierać etykieta produktu z marihuaną. Ponadto, kilka stanów nie egzekwuje specjalnych wymagań dotyczących testowania produktów z konopi indyjskich. W związku z tym etykiety produktów z marihuaną w tych stanach mogą, ale nie muszą zawierać dokładnych informacji na temat używanej przez Ciebie marihuany.

Alternatywnie, kompleksowe etykiety medycznej marihuany zawierają informacje o odmianie (Sativa lub Indica), osobie lub firmie produkującej marihuanę, dacie testów, nazwie/lokalizacji laboratorium oraz informacje o zgodności z prawem, zgodnie z przepisami stanowymi.

Podział etykiet medycznej marihuany

Oto przegląd poszczególnych elementów, które można znaleźć na etykietach medycznej marihuany:

Na etykiecie można również umieścić informację o całkowitej liczbie CBD w produkcie, która obejmuje wszystkie kannabinoidy obecne w produkcie. Marihuana lecznicza zawierająca dużą liczbę związków chemicznych jest niezwykle silna, zarówno pod względem medycznym, jak i psychoaktywnym.

Należy również uważać na produkty z marihuany leczniczej, które nie są oznakowane lub mają etykiety z niewielką ilością informacji. Bez etykiety określającej miejsce, w którym produkt został przetestowany, konsumenci nie mogą wiedzieć, czy jest on zanieczyszczony pestycydami lub herbicydami. Na niektórych etykietach można znaleźć informacje o ilości pozostałości pestycydów. Jeśli na etykiecie produktu z marihuaną leczniczą znajduje się informacja, że zawiera on poniżej 0,1 części na milion, jest on bezpieczny do spożycia.

AdobeEdge.loadComposition('https://customlabels.net/infographics/marijuana-medical-labels/Medical%20Marijuana%20Labeling', 'EDGE-707235391', { scaleToFit: "both", bScaleToParent: true, centerStage: "horizontal", minW: "500px", maxW: "800px", width: "800px", height: "600px" }, {"style":{"${symbolSelector}":{"isStage":"true","rect":["undefined","undefined","800px","600px"],"fill":["rgba(255,255,255,1)"]}},"dom":[{"rect":["297px","272px","203px","30px","auto","auto"],"id":"graphic_is_loading","fill":["rgba(0,0,0,0)","https://customlabels.net/infographics/marijuana-medical-labels/images/graphic_is_loading.png","0px","0px"],"type":"image","tag":"img"},{"rect":["298px","325px","203px","30px","auto","auto"],"id":"please_wait","fill":["rgba(0,0,0,0)","https://customlabels.net/infographics/marijuana-medical-labels/images/please_wait.png", "0px", "0px"], "type": "image", "tag": "img"},{"rect":["300", "305px", "200px", "17px", "auto", "auto"], "id": "preloader3", "fill":["rgba(0,0,0,0)", "https://customlabels.net/infographics/marijuana-medical-labels/images/preloader3.gif", "0px", "0px"], "type": "image", "tag": "img"}]}, {"dom":{}});

Przepisy stanowe dotyczące etykietowania marihuany leczniczej

Przykładem szerokiej gamy przepisów dotyczących etykietowania są następujące wytyczne ustalone przez ustawodawców z Kalifornii, Delaware i Illinois:

Kalifornia

California's Assembly Bill 266 zawiera przepisy dotyczące etykietowania produktów z marihuaną leczniczą. Jeśli przepisano Ci marihuanę leczniczą w Kalifornii, upewnij się, że etykieta zawiera następujące informacje:

Delaware

Marihuana lecznicza przepisywana w stanie Delaware wymaga od sprzedawców jedynie umieszczenia na etykiecie nazwy szczepu, ilości i numeru partii oraz oświadczenia o następującej treści: "Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku medycznego i nie jest przeznaczony do odsprzedaży".

Na etykiecie powinna znajdować się także ilość składników aktywnych oraz informacja, że medyczna marihuana jest wolna od zanieczyszczeń.

Illinois

Wszystkie produkty z medycznej marihuany sprzedawane w dyspenseriach w stanie Illinois muszą być zarejestrowane w Departamencie. Rejestracja produktów obejmuje opłaty za nazwę produktu.

W przeciwieństwie do tych rygorystycznych wymogów dotyczących etykietowania, w Michigan nie ma obecnie żadnych wymogów dotyczących pakowania i etykietowania marihuany leczniczej. Jednakże, program medycznej marihuany w Michigan jest zarządzany przez Departament Licencji i Spraw Regulacyjnych (LARA), aby zapewnić pacjentom korzystającym z medycznej marihuany bezpieczne i skuteczne produkty.

MarijuanaDoctors.com jest tutaj dla Twoich potrzeb związanych z medyczną marihuaną

MarijuanaDoctors.com oferuje unikalny portal, aby pomóc rozwiązać indywidualne problemy pacjentów medycznej marihuany, łącząc ich z wykwalifikowanymi, zaufanymi lekarzami zapewniającymi współczującą opiekę zdrowotną. Posiadamy obszerną bazę danych lekarzy dla pacjentów, a lekarze mają dostęp do aktualnych danych dotyczących medycznej marihuany i korzyści z niej płynących.

Ponadto publikujemy najnowsze informacje na temat stanowych przepisów dotyczących medycznej marihuany i wyjaśniamy protokoły regulujące działanie programu w każdym stanie.

Wchodząc na stronę MarijuanaDoctors.com, pacjenci mogą umawiać się na wizyty online, rozmawiać z lekarzami za pośrednictwem naszego portalu telezdrowia, umawiać się na wizyty w punktach wydawania medycznej marihuany, a nawet uczestniczyć w ogólnokrajowym badaniu dotyczącym marihuany. Badania te mogą pomóc w udokumentowaniu informacji potrzebnych do przedstawienia niepodważalnego dowodu na to, że marihuana ma niesamowite właściwości lecznicze, które mogą pomóc ludziom w radzeniu sobie z przewlekłymi lub wyniszczającymi chorobami.

Mamy również przewodnik, który pomoże pacjentom w uzyskaniu stanowej karty medycznej marihuany, który wyjaśnia, jak wypełnić formularze i gdzie je wysłać.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak możemy pomóc lekarzom i pacjentom zaangażowanym w przepisywanie i stosowanie medycznej marihuany.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!