Przewodnik dla opiekunów medycznej marihuany

Przewodnik dla opiekunów medycznej marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 05/21/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Większość stanów w Stanach Zjednoczonych zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany. Kolejne stany mogą pójść w ich ślady. Wraz z używaniem medycznej marihuany pojawia się zapotrzebowanie na opiekunów medycznej marihuany. Ten przewodnik zawiera informacje o tym, czym oni są, jak pomagają pacjentom i jak zostać jednym z nich.

Kim są opiekunowie medycznej marihuany?

Standardowy opiekun może pomóc osobie starszej, niepełnosprawnej lub chorej wykonując następujące czynności:

Podobnie, opiekunowie medycznej marihuany pomagają pacjentom w szeregu zadań, których nie są w stanie wykonać samodzielnie. Różnica polega na tym, że pomagają oni również swoim podopiecznym legalnie uzyskać i używać medyczną marihuanę.

Opiekun medyczną marihuaną musi spełniać następujące kryteria w stanie Massachusetts:

Wraz ze wzrostem popularności medycznej marihuany pojawiają się problemy związane z opieką nad osobami, które używają jej, aby poczuć ulgę w bólu związanym z objawami i efektami ubocznymi leczenia. Wiele osób używających medycznej marihuany potrzebuje opiekuna medycznej marihuany. Poniżej znajduje się kilka dodatkowych informacji na temat zadań, które opiekun medyczną marihuaną wykonuje dla swoich pacjentów w Massachusetts:

Gdzie znaleźć opiekuna dla medycznej marihuany

Znalezienie opiekuna dla medycznej marihuany może być tak proste, jak poproszenie kogoś zaufanego o przyjęcie tej funkcji. Wielu pacjentów prosi członków rodziny, aby zostali opiekunami. Inni pacjenci proszą o to bliskich przyjaciół. Opiekunów medycznej marihuany można również znaleźć w Internecie. Niektóre państwa zamieszczają listy opiekunów na stronach internetowych swoich departamentów zdrowia.Poniżej przedstawiono cechy, które powinien posiadać opiekun medycznej marihuany:

Innym doskonałym sposobem na znalezienie potencjalnego opiekuna medycznej marihuany jest Internet. Niektóre państwa zamieszczają listy opiekunów na stronach internetowych swoich departamentów zdrowia. Wiele stron państwowych online łączy pacjentów i opiekunów medycznej marihuany.

Krótki przewodnik po odmianach marihuany

Odkrycie właściwego szczepu dla twojego pacjenta wymaga trochę prób i błędów. Dla każdego stanu i dolegliwości, istnieje wiele odmian marihuany, które pomogą Twojemu pacjentowi. Pamiętaj, że nie każda odmiana sprawi, że pacjent będzie na haju. Odmiany pełne THC (tetrahydrokannabinolu) sprawią, że będą oni na haju. Odmiany wypełnione CBD (kannabidiol) działają jako przeciwwaga dla THC. Dostępne są również odmiany, które nie zawierają żadnego THC. Te opcje nie spowodują, że pacjent będzie na haju. Sprawdź więcej informacji o kategoriach i odmianach marihuany:

Czy ta marihuana jest odpowiednia dla twojego pacjenta?

Kiedy oceniasz, czy dana odmiana nadaje się dla twojego pacjenta, będziesz musiał przejść przez kilka prób i błędów. Aby pomóc ci w określeniu, co jest dobre (lub nie), oto kilka pytań, które możesz zadać swojemu podopiecznemu:

Dopasowanie marihuany i pacjenta

Znalezienie odpowiedniej odmiany dla danego pacjenta wymaga trochę prób i błędów. Aby pomóc ci określić, co działa, a co nie, oto kilka pytań, które możesz zadać swojemu pacjentowi:

Różne formy marihuany

Marihuana jest oferowana w różnych formach, co pozwala pacjentom na zróżnicowanie sposobu jej zażywania. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o różnych metodach. Mimo że palenie pozostaje najpopularniejszym sposobem leczenia marihuaną, wielu pacjentów nie lubi jej palić, ponieważ jest to drażniące dla gardła i płuc - zwłaszcza dla kogoś, kto jest chory. Wapowanie, często stosowane zamiast palenia, jest mniej uciążliwym sposobem konsumpcji medycznej marihuany. Inne opcje obejmują:

Inne pomocne wskazówki dotyczące podawania medycznej marihuany

Teraz, kiedy już dowiedziałeś się więcej o klasyfikacjach, szczepach i metodach podawania medycznej marihuany, jest jeszcze kilka innych wskazówek, które mogą ci się przydać. Pamiętaj, że proces prób i błędów, o którym była mowa wcześniej, będzie również przeważał w tym przypadku. Potrzeba kilku prób, aby zdecydować się na optymalny sposób stosowania. Rozważ następujące kwestie:

Zostanie opiekunem dla medycznej marihuany

Każdy stan ma swój własny, specyficzny zestaw praw i procedur, jeśli chodzi o rejestrację jako opiekun medyczną marihuaną. Jednym z pierwszych zadań, jakie musisz wykonać, jest zapoznanie się z prawem swojego stanu dotyczącym pacjentów i opiekunów medycznej marihuany. Większość stanów ma takie samo minimum wiekowe - 21 lat, aby zostać opiekunem.

Aby kwalifikować się do zostania opiekunem dla zarejestrowanego pacjenta, będziesz musiał wykonać kilka kroków i zapamiętać kilka faktów, na przykład w stanie Maryland:

Pamiętaj, że ta lista odnosi się konkretnie do Maryland. Każdy stan ma swoje własne specyficzne prawa dotyczące medycznej marihuany. Jest to bardzo ważne dla opiekunów medycznej marihuany, aby wiedzieć, jakie przepisy obowiązują w ich poszczególnych stanach. Na przykład, w stanie Maryland, pacjent może mieć do dwóch wyznaczonych opiekunów w jednym czasie. Jednak stan Kalifornia zezwala pacjentowi na posiadanie tylko jednego opiekuna w tym samym czasie.

Dlaczego powinieneś rozważyć zostanie opiekunem ds. medycznej marihuany

Jeśli masz rodzica, krewnego lub przyjaciela, który jest chory lub niezdolny do pracy i potrzebuje pomocy, pamiętaj, że ich umysł będzie spokojny, jeśli będą mieli opiekuna, którego dobrze znają i któremu ufają. Nie oznacza to oczywiście, że nie będą mieli żadnych zmartwień, ale nie będą musieli się martwić, że będą polegać na obcej osobie, która będzie się nimi opiekować i wykonywać dla nich takie osobiste zadania, jeśli będą tego potrzebować.

Zostanie opiekunem dla medycznej marihuany może być dla Ciebie satysfakcjonujące, kiedy będziesz świadkiem, jak ich bóle ustępują z każdą dawką. Może to również ułatwić ci życie, wiedząc, że pomagając tej osobie masz na uwadze jej dobro. Na przykład, jeśli pacjent jest rodzicem lub krewnym, nie musisz się martwić, że będzie polegał na obcej osobie w kwestii opieki nad nim i jego sprawami osobistymi.

Zaufanie jest również bardzo ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę poważny charakter posiadania marihuany i jej produktów. Pacjent - rodzic, inny krewny lub przyjaciel - wie, że może Ci zaufać, że zajmiesz się jego marihuaną w bezpieczny i pewny sposób. Ty również będziesz miał spokój ducha, nie martwiąc się, czy obca osoba opiekująca się twoim krewnym lub przyjacielem będzie godna zaufania, mając tak łatwy dostęp do leczniczej trawki.

Pomoże ci pomóc innym, którzy tego potrzebują

Z taką ilością informacji na temat zostania opiekunem dla medycznej marihuany, będziesz potrzebował pomocnych wskazówek, aby się w tym wszystkim odnaleźć. Każdy stan ma inny zestaw praw i wytycznych, więc najlepiej będzie, jeśli poszukasz informacji na temat stanu, w którym mieszkasz.

Dowiedz się, gdzie możesz zostać opiekunem medycznej marihuany. Wymieniliśmy wszystkie stany, które zezwalają na stosowanie medycznej marihuany. Oprócz wielu przydatnych informacji, które mogą pomóc ci w rozpoczęciu podróży w poszukiwaniu opiekuna, mamy również obszerny spis lekarzy, którzy pracują z medyczną marihuaną. Znajdź lekarza w swojej okolicy, który zajmuje się medyczną marihuaną już dziś!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!