Sprawy Weteranów na Florydzie: Medyczna Marihuana Nie Zagrozi Świadczeniom

Sprawy Weteranów na Florydzie: Medyczna Marihuana Nie Zagrozi Świadczeniom

Posted by Lori Ann Reese on 06/11/2020 in Dolegliwości i schorzenia

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Czy wiesz, że zespół stresu pourazowego (PTSD) jest wyniszczającym stanem fizjologicznym i psychicznym, który dotyka ponad 12% amerykańskich żołnierzy? Służba wojskowa może wielokrotnie stawiać jednostki w okolicznościach zagrażających życiu lub śmierci. Weterani z PTSD walczą, ponieważ to, co widzą, słyszą i czują podczas służby, może pozostać z nimi na długo.

Wiele osób nie wie jednak, jak trudno jest amerykańskim weteranom powrócić do normalnego życia cywilnego z powodu PTSD. Reforma wsparcia i usług świadczonych przez Veteran's Affairs zaowocowała uznaniem zespołu stresu pourazowego za niepełnosprawność.

Stan Floryda niedawno rozszerzył listę kwalifikujących się schorzeń o zespół stresu pourazowego. Szacuje się, że w stanie Floryda mieszka obecnie około 1,25 miliona weteranów. Wielu z nich poszukuje alternatywnego podejścia do radzenia sobie z lękiem i objawami PTSD.

Medyczna marihuana została przedstawiona w wielu globalnych badaniach klinicznych, potwierdzających skuteczność leczenia za pomocą marihuany zaburzeń nastroju i traumy.

Jakie są objawy zespołu stresu pourazowego?

Jak każda inna dolegliwość medyczna, PTSD musi być najpierw zdiagnozowane jako problem zdrowotny przez osobę zajmującą się zdrowiem psychicznym, np. psychologa. Zaburzenie stresowe pourazowe to coś więcej niż uczucie stresu lub powracające wspomnienia. Jest to uczucie, jakbyś przeżywał na nowo bolesne chwile swojego życia. Dla weteranów jest to uczucie, jakbyś znowu był w samym środku tego wszystkiego, walcząc o swoje życie.

Pacjenci, którzy mają objawy PTSD często pozostają niezauważeni i niedoceniani przez społeczność medyczną. Weterani wojskowi czasami obawiają się piętna związanego z problemami zdrowia psychicznego. Inni uważają, że powinni "wytrzymać". Czują się naciskani, aby poradzić sobie ze swoimi emocjami i wspomnieniami, bo to "nie jest wielka sprawa" i są zmuszeni do radzenia sobie z objawami w pojedynkę.

Zespół stresu pourazowego może sprawić, że zaangażowanie emocjonalne będzie trudniejsze i bardziej stresujące. Weterani cierpiący na ten stan nie wiedzą, kiedy poczują objawy skrajnego lęku lub emocjonalnego niepokoju. Weterani z objawami PTSD mogą doświadczać:

Objawy fizyczne spowodowane nadmiernym lękiem mogą obejmować utratę apetytu, nadciśnienie, wahania hormonalne oraz myśli lub idee samobójcze. Od 2007 do 2018 roku liczba samobójstw weteranów utrzymywała się na poziomie 6 000 zgonów rocznie. Mniej więcej 13% zgonów samobójczych w Stanach Zjednoczonych rocznie to żołnierze-weterani. Weterani z PTSD mogą również doświadczać trudności w zdobywaniu i utrzymaniu zatrudnienia.

Co Urząd ds. Weteranów mówi na temat używania medycznej marihuany?

Weterani są zachęcani do rozmowy z lekarzem Veterans Affairs przed staraniem się o certyfikat na medyczną marihuanę. Podczas gdy lekarz VA nie będzie udzielał porad ani konsultacji dotyczących medycznej marihuany, może on omówić objawy i inne możliwości leczenia.

Strona internetowa Veteran's Affairs stwierdza, że marihuana (i medyczna marihuana) jest sklasyfikowana jako narkotyk z listy 1, zgodnie z prawem federalnym. W związku z tym, nie popiera, nie zaleca, ani nie doradza weteranom wojskowym w zakresie stosowania terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany w jakimkolwiek stanie.

Czy otrzymam odmowę przyznania świadczeń z Veterans Affairs (VA) za przyjmowanie medycznej marihuany?

Veterans Affairs nie będzie popierać ani zapewniać medycznej marihuany jako opcji leczenia dla weteranów z określonymi schorzeniami fizycznymi lub psychicznymi. Na poziomie federalnym, marihuana jest postrzegana jako narkotyk z listy 1 i substancja zakazana. Znajduje się na liście razem z kilkoma przerażającymi i niebezpiecznymi narkotykami.

Czy wiesz, co mówią o byciu osądzanym przez towarzystwo, w którym przebywasz? Konopie indyjskie są wrzucane do jednego worka z przerażającymi narkotykami, mimo że mają wiele medycznie udokumentowanych korzyści zdrowotnych i przeciwbólowych.

Narkotyk z listy 1 (klasy 1) jest nielegalny, ponieważ jest sklasyfikowany jako zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Marihuana została sklasyfikowana razem z heroiną, LSD i kokainą. Opioidy, takie jak wysokie dawki kodeiny, Fentanyl i Oxycodone są sklasyfikowane jako narkotyki z listy 2 (z mniejszym potencjałem szkodzenia pacjentom). Barbiturany, takie jak opium i morfina są również klasyfikowane jako Schedule 2.

Na stronie internetowej Veterans Affairs agencja stwierdza, że żaden weteran nie będzie miał obciętych lub zmniejszonych świadczeń VA, jeśli jest certyfikowanym użytkownikiem medycznej marihuany. VA nie popiera jej ani nie umożliwia weteranom dostępu do medycznej marihuany. Z drugiej strony, nie karzą emerytowanych żołnierzy od poszukiwania terapii dla PTSD i innych kwalifikujących się warunków zdrowotnych na Florydzie i w innych stanach.

Jak zakwalifikować się do medycznej marihuany jako weteran wojskowy na Florydzie?

Weteran wojskowy musi przestrzegać tych samych procedur, co każdy inny stały lub sezonowy mieszkaniec stanu Floryda. Uzyskanie karty medycznej marihuany na Florydzie wymaga formalnej diagnozy PTSD lub innych kwalifikujących warunków zdrowotnych.

Formalna diagnoza zespołu stresu pourazowego może również wymagać oceny specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego, takiego jak psychiatra lub psycholog. Dla weteranów wojskowych jednak, to jest wspólne dla VA do diagnozowania emerytowanego żołnierza jako część oceny dla świadczeń rentowych i usług.

Następnym krokiem jest skontaktowanie się z Centrum Leczenia Medyczną Marihuaną (MMTC) na Florydzie w celu oceny i konsultacji z certyfikowanym przez stan lekarzem zajmującym się marihuaną. W trakcie oceny online (lub osobiście), diagnozy medyczne zostaną sprawdzone w celu określenia, czy kwalifikują się one zgodnie z Office of Medical Marijuana Use (OMMU).

Lekarz z MMTC poprowadzi Cię przez kolejne wymagane kroki, abyś mógł złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o stosowaniu medycznej marihuany. Każdy mieszkaniec Florydy, który otrzymał certyfikat na medyczną marihuanę, jest również zobowiązany do przesłania swojego nazwiska i informacji kontaktowych do Florida Medical Marijuana Use Registry. Jest to poufna, zgodna z HIPAA i bezpieczna lista rządu stanowego, wymagana dla wszystkich posiadaczy kart.

Po pomyślnym złożeniu informacji o pacjencie w rejestrze, certyfikowana karta medycznej marihuany zostanie przesłana pocztą w ciągu około 10 dni roboczych. Na karcie znajdzie się twoje zdjęcie i będziesz mógł odwiedzić dowolną poradnię na Florydzie, aby kupić produkty z medycznej marihuany. Istnieje wiele różnych produktów do wyboru, w tym marihuana do palenia, nalewki, krople podjęzykowe i kapsułki terapeutyczne.

W momencie pisania tego tekstu, jadalne produkty z marihuany nie są zalegalizowane. Oczekuje się jednak, że zostaną one zatwierdzone przez ustawodawcę w ciągu najbliższego roku. Kiedy zostanie zalegalizowana, opcje jadalnej marihuany na Florydzie mogą obejmować wypieki, słodycze (cukierki, czekoladę), oliwę z oliwek nasączoną THC (do sałatek i gotowania) i wiele innych.

Co się stanie, jeśli wrócę do czynnej służby podczas używania medycznej marihuany?

Jeśli amerykański weteran wojskowy zgodzi się na powrót do czynnej służby lub zgłosi się jako ochotnik do Gwardii Narodowej, musi poddać się testom na obecność narkotyków. Jeśli jesteś weteranem, który obecnie posiada kartę medycznej marihuany, nie będziesz mógł kontynuować zakupu medycznej marihuany podczas służby wojskowej. Weterani wojskowi z Florydy, którzy wracają do służby, powinni oddać swoją kartę medycznej marihuany i skontaktować się z rejestrem na Florydzie, aby ich nazwisko zostało usunięte.

Zaleca się również, aby weterani odczekali okres co najmniej 60 dni bez zażywania medycznej marihuany, aby pomyślnie przejść testy narkotykowe wymagane do powrotu do służby czynnej.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!