Zbiór wiadomości o marihuanie

Zbiór wiadomości o marihuanie

Posted by Marijuana Doctors on 10/26/2019 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Treści medyczne sprawdzone przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Utrzymując Cię na bieżąco ze zmianami w polityce federalnej i państwowej oraz innymi wiadomościami ze świata konopi.

Codzienne używanie silnych konopi indyjskich powiązane z psychozą

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie The Lancet Psychiatry wykazało, że codzienne stosowanie dowolnego rodzaju marihuany zwiększa trzykrotnie prawdopodobieństwo wystąpienia epizodu psychozy w porównaniu z osobami, które nigdy nie używały marihuany. Prawdopodobieństwo to wzrosło do pięciu razy w przypadku codziennego używania marihuany o wysokiej mocy, definiowanej jako produkty zawierające ponad 10% THC. Naukowcy zastrzegają, że badanie nie dowodzi związku przyczynowego, ale warto zauważyć, że w USA średnia moc kwiatów marihuany może wynosić nawet 20%, podczas gdy produkty oparte na ekstrakcie, przeznaczone do wapingu i dabbingu, mogą mieć moc nawet 70%.

Więcej badań oznacza więcej hodowców marihuany dla DOJ

Departament Sprawiedliwości (DOJ) w końcu planuje rozszerzyć liczbę hodowców marihuany dla federalnie autoryzowanych badań nad marihuaną, ale dopiero po tym, jak badacze medyczni złożyli papiery sądowe z prośbą do sędziego o zmuszenie Drug Enforcement Administration (DEA) do działania. W obliczu ostatecznego terminu odpowiedzi na pozew sądowy, DEA powiedziała, że przyjrzy się zatwierdzeniu do 33 federalnych licencji na uprawę marihuany - wniosków, które były "rozpatrywane" przez trzy lata, bez żadnego wyjaśnienia opóźnienia. Zarówno republikańscy, jak i demokratyczni ustawodawcy pytają, co tak długo zajmuje DEA. DOJ wydał oświadczenie, w którym mówi, że planuje zaproponować nowe przepisy, które pomogą zarządzać nowym programem, a także przetwarzać wnioski.

Nowy Jork "łagodzi" kary za posiadanie marihuany

Dawna ustawa karna w Nowym Jorku - odpowiedzialna za setki tysięcy aresztowań w ciągu ostatnich czterech dekad, według danych stanowych - została obalona i od 12 sierpnia, nowe przepisy oficjalnie obniżają karę za posiadanie marihuany poniżej jednej uncji do maksymalnie 50 dolarów i obniżają karę do naruszenia podobnego do mandatu drogowego, zamiast do oskarżenia o przestępstwo kryminalne. Demokratyczny gubernator Andrew Cuomo powiedział, że Nowy Jork od wielu miesięcy łagodzi przepisy i kary związane z posiadaniem marihuany, a nawet stworzył proces wymazywania niektórych wykroczeń z przeszłości - ma to na celu zaradzenie nieproporcjonalnemu obciążeniu społeczności kolorowych, wynikającemu z poprzednich przepisów państwowych.

Naukowcy twierdzą, że czekolada zaburza testy na potencję narkotyków

Naukowcy odkryli, że jest coś takiego w czekoladzie, co zaburza testowanie marihuany i jej mocy. W badaniach zaprezentowanych na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, główny autor badań, David Dawson, opisał, jak zmiana ilości próbki w fiolce testowej (mierzącej, powiedzmy, potencję dla kalifornijskiego prawa dotyczącego etykietowania) decydowała o tym, czy próbka przeszła pozytywnie czy negatywnie, "co jest sprzeczne z tym, co uznałbym za podstawową reprezentację statystyczną" - powiedział Dawson. Dawson przypuszcza, że ma to związek z zawartością tłuszczu w czekoladzie, biorąc pod uwagę, że THC jest również rozpuszczalne w tłuszczach. Jeśli tak jest, ma to wpływ nie tylko na czekoladki z dodatkiem THC, ale na wiele innych produktów z konopi. Naukowcy sprawdzają, czy inne kannabinoidy, takie jak CBD, również mają problemy z testami na potencję.

Grupa pomagająca w anulowaniu wyroków skazujących za posiadanie marihuany zmierza do Illinois

Podczas gdy legalizacja marihuany ogarnia cały kraj, toczy się również debata na temat tego, co zrobić z nieproporcjonalną szkodą, jaką kryminalizacja wyrządziła społecznościom kolorowych. Jedna z organizacji non-profit, Code for America, pracuje nad odwróceniem tego trendu - wykorzystując oprogramowanie, które stworzyli w drodze, aby zautomatyzować, przeanalizować i unieważnić wyroki skazujące, które wciąż czekają na swój dzień w sądzie stanowym Illinois. Organizacja oczyściła ostatnio ponad 65,000 wyroków skazujących za posiadanie marihuany w San Francisco, a teraz udaje się do hrabstwa Cook (w tym Chicago), aby pracować nad unieważnieniem 800,000 drobnych, ale wcześniej karalnych wyroków skazujących za posiadanie marihuany. Illinois jest 11 stanem, który uchwalił prawo dotyczące marihuany rekreacyjnej i ostatnim, który oferuje ułaskawienie za wcześniejsze przestępstwa.

Dochody stanów z marihuany trudne do przewidzenia

Mimo, że analitycy budżetowi mają do dyspozycji kilka stanów USA, które mogą posłużyć jako modele do prognozowania przychodów dla stanów rozważających legalizację rekreacyjnej marihuany, rynki są tak nowe i zmienne, że przewidywania wydają się być trudne. "Niewiele jest danych, na których można polegać," mówi Alexandra Zhang, współautorka nowego raportu Pew Charitable Trusts na temat przychodów z podatku od marihuany. Liczby mogą ulegać znacznym wahaniom w zależności od stanu, w miarę jak nielegalny niegdyś rynek zmienia się w legalny, zauważa raport. W Nevadzie, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po legalizacji, wpływy z podatków wzrosły o 40% więcej niż oczekiwano. Jednak w Kalifornii podaż nie zaspokoiła popytu, czarny rynek nadal się rozwijał, a rynek znacznie wolniej się ustabilizował: 6 miesięcy po legalizacji wpływy z podatków były o 45% niższe od prognoz.

O Autorce

Sarah A Lybrand jest pisarką specjalizującą się w tematyce stylu życia, zdrowia, finansów, marihuany i dobrej zabawy. Pisała między innymi dla Bust, Juno, Yahoo, MarketSmiths i Toast Media.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!