Tabletki dla pacjentów MMJ teraz legalne na Florydzie

Tabletki dla pacjentów MMJ teraz legalne na Florydzie

Posted by Lori Ann Reese on 09/03/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Lekarz

Floryda Office of Medical Marijuana Use (OMMU) ma specjalne ogłoszenie z dnia 26 sierpnia 2020 roku. Pacjenci i dyspensariusze medycznej marihuany na Florydzie będą świętować. OMMU na Florydzie zezwoliło na produkcję i sprzedaż prezerwatyw z dodatkiem THC. Ustawa ma datę administracyjną 16 marca 2020 roku).

Nowy przepis jest poprawką do istniejących przepisów dotyczących medycznej marihuany na Florydzie. Standardy Produkcji Edibles były ostatnim krokiem do legalizacji edibles. Od legalizacji medycznej marihuany na Florydzie minęły już trzy lata. Grupy zwolenników medycznej marihuany oraz Centra Leczenia Medyczną Marihuaną (MMTCs) kontynuowały wsparcie dla legalizacji edibles przez ostatnie trzy lata.

Co mówi nowe prawo o jadalnych produktach z marihuany?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nastąpiło opóźnienie w legalizacji jadalnych produktów na Florydzie, to po to, aby dać OMMU czas na określenie standardów bezpiecznego produktu. Produkty na Florydzie będą musiały spełniać wszystkie wymagania Statutów Florydy dotyczące produkcji żywności. Obejmuje to rodzaj zakładu produkcyjnego na Florydzie i standardy bezpieczeństwa.

Źródło Web 2020: www.trulieve.com/shop/trutincture-drops-cbd

Każdy produkt jadalny musi posiadać uniwersalny symbol zawartości THC umieszczony w widocznym miejscu na opakowaniu. Niektóre inne przepisy określone w Standardach Produkcji Produktów Jadalnych na Florydzie obejmują:

Edibles nie mogą zawierać nienaturalnych dodatków kolorystycznych. Oznacza to, że kolorowe edibles będą musiały być produkowane z barwników owocowych lub roślinnych. I to jest dobra rzecz, ponieważ jest to zdrowsze w ten sposób.

Zioła sprzedawane na Florydzie muszą również przejść testy, aby zapewnić, że są one stabilne na półce. Oznacza to, że wymagana jest definicja czasu życia produktu i tego, jak długo może on być przechowywany na półce. Zasady te są identyczne z wszelkimi innymi przepisami dotyczącymi produkcji żywności w tym stanie.

Jakie kroki będą musiały podjąć ośrodki MMTC na Florydzie przed rozpoczęciem produkcji THC Edibles?

Centra Leczenia Medyczną Marihuaną (MMTC) na Florydzie posiadają licencję pionową. Oznacza to, że mogą one produkować tylko produkty z medycznej marihuany, które same wyhodowały i przetworzyły. Nielegalne jest kupowanie marihuany do produkcji przez dyspensery od innego hodowcy. Zarówno w stanie Floryda, jak i poza nim.

Te same przepisy będą miały zastosowanie do jadalnych produktów z konopi. MMTC będą musiały ubiegać się o specjalną licencję i pozwolenie na wytwarzanie tych produktów. Oznacza to również, że produkty te będą musiały być zatwierdzone przez OMMU. Oznacza to testowanie jadalnych produktów przez stronę trzecią oraz ocenę i zatwierdzenie opakowania i projektu, którego użyje dyspensarium.

Przegląd regulacyjny, testy i inspekcje będą wymagane dla każdego pojedynczego produktu. Dyspensaria mogą zacząć od gumisiów, a z czasem mogą rozszerzyć wybór produktów jadalnych. Jest to prawdopodobne ze względu na obszerny przegląd regulacji dla każdego produktu.

Gumisie i inne jadalne produkty nie mogą zawierać żelatyny pochodzącej z mięsa, drobiu lub ryb. Oznacza to, że będą musiały być oparte na roślinach lub roślinnych żelatyny, jak pektyny, zamiast.

Chroniąc dzieci: Dlaczego Edibles na Florydzie będą miały ograniczone kształty produktów

W niektórych stanach, THC infuzji jadalne gumy, cukierki i lizaki mogą wyglądać jak cukierki. Zwykły rodzaj słodyczy o kreskówkowych kształtach, jaskrawych kolorach podstawowych i zabawnych opakowaniach. Jednak jedną z głównych obaw OMMU było upewnienie się, że Floryda wyglądała inaczej.

Nietrudno sobie wyobrazić, że dzieci są zaciekawione każdym rodzajem jadalnego, który wygląda smakowicie. Protokoły bezpieczeństwa istnieją nie bez powodu.

Aby uniknąć zamieszania i przypadkowego spożycia przez dzieci, MMTCs na Florydzie będą musiały produkować gumisie zgodnie z surowymi wytycznymi dotyczącymi wyglądu produktu. Są one ograniczone do gumek w kształcie kwadratu, koła, prostokąta, trójkąta, równoległoboku, owalu lub rombu. Producenci medycznej marihuany na Florydzie będą musieli również upewnić się, że opakowanie jest nijakie. I że nie przypomina dziecięcych cukierków w żaden sposób, w żadnym kształcie, czy formie.

Jakie rodzaje jadalnych marihuany będą dostępne na Florydzie?

Każda kategoria jadalnych produktów jest objęta nowymi przepisami dotyczącymi standardów produkcji jadalnych produktów na Florydzie. Nie wydaje się, aby istniały jakiekolwiek nietypowe ograniczenia co do odmian jadalnych produktów, które florydzkie MMTC będą produkować i sprzedawać pacjentom.

Firmy zajmujące się medyczną marihuaną na Florydzie mogą teraz tworzyć następujące produkty:

Dla bezpieczeństwa zdrowia publicznego, czekoladowe przekąski nie mogą zawierać karmelu, nugatu, orzechów, owoców, miodu, pianek, ani innych rodzajów nadzienia lub specjalnej polewy. Czekolada może być sformułowana z mlecznej czekolady, ciemnej czekolady lub carob.

Jak długo zajmie THC Edibles "Hit półki" na Florydzie?

Trulieve jest największym na Florydzie centrum leczenia medyczną marihuaną (MMTC), posiadającym 48 lokalizacji. Jest to pierwsza placówka, która sprzedaje edibles. Firma Trulieve (przewidując legalizację dań w formie doustnej) stworzyła produkt o nazwie TruGel, który jest już dostępny na ich stronie internetowej. Wraz z THC infused jadalne gumy.

Inne dyspensaria na Florydzie, posiadające licencję na uprawę, przetwarzanie, produkcję i sprzedaż detaliczną jadalnych produktów w innych stanach, szybko dodadzą te produkty do swoich stron internetowych. Jednakże, dla pionowo licencjonowanych dyspensarni na Florydzie, może to zająć kilka miesięcy, aby wyprodukować te produkty.

Pacjenci czekają już od ponad trzech lat, aby móc zakupić na Florydzie medyczne kapsułki z marihuaną. Dyspensaria spodziewają się dużego popytu na nie. Pacjenci mogą spotkać się z brakiem towaru w magazynie, ponieważ dyspensaria nadążają z realizacją zamówień.

Drobne przekąski są najlepiej sprzedającą się kategorią produktów z medycznej marihuany w zalegalizowanych stanach

Jest kilka powodów, dla których jadalne produkty z marihuany są bestsellerem wśród dystrybutorów medycznej marihuany. Przede wszystkim, są one pyszne - większość z nich. Jest kilka marek, które otrzymały negatywne recenzje, ponieważ smakują trochę dziwnie. Ale większość licencjonowanych poradni poświęca czas na stworzenie jadalnych produktów, które są przyjemne do jedzenia.

Drugim powodem, dla którego jedzenie THC jest tak popularne, jest łatwość użycia. Pacjent, który nie chce mieć do czynienia z akcesoriami, takimi jak szklana fajka, stożki lub papiery do walcowania, lub nalewki, uważa, że jedzenie jest wygodniejsze. Dla pacjentów niepełnosprawnych lub z problemami zdrowotnymi układu oddechowego, opcja palenia kwiatów lub vapes może być niemożliwa. Kanapki są wygodne.

Trzecim powodem jest to, że konopie jadalne dają długotrwały "haj" i łagodzą objawy u większości pacjentów. Po spożyciu, konopie jadalne mogą przynosić ulgę w objawach przez 4-6 godzin. A niższa dawka marihuany jadalnej może w ogóle nie powodować efektów psychoaktywnych. Mogą one zmniejszyć stan zapalny i ból bez odurzających skutków ubocznych, które występują w przypadku bardziej intensywnych alternatyw.

Przyjmowanie jadalnych kapsułek oznacza również, że na efekty trzeba będzie poczekać dłużej. Zazwyczaj, w ciągu 30-90 minut po spożyciu. Niektóre badania kliniczne sugerują wyższy poziom biodostępności marihuany jadalnej w połączeniu z tłuszczami i olejami. Biodostępność THC może być nawet 2,5 razy większa, gdy jest spożywana z tłuszczami.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!