Olej z konopi – lista zastosowań

Na co pomaga olej z konopiOlej z konopi jest jednym z najmocniejszych lekarstw, który potrafi przynieść ulgę w około 200 chorobach, a przede wszystkim potrafi pomóc chorym na raka! Trudno się dziwić, że poszukuje go tak wiele osób!

O oleju z konopi

 

Wyciąg z konopi tuż po tłoczeniu ma zielonkawe zabarwienie. W jakiś czas później zmienia kolor na niemal bezbarwny – dzieje się to po nasłonecznieniu. Zawiera kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym między innymi kwas omega-3, kwas omega-6 oraz kwas linolowy. Wiele osób wskazuje na jego zbawienne działanie zdrowotne – pomaga między innymi chorym na raka oraz epileptykom.

Działanie zdrowotne oleju z konopi

Nie jest to koniec jego zdrowotnych właściwości. Badacze zauważyli, że olej pomaga także uporać się z problemami skórnymi, a więc powinien być stosowany między innymi przez osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry. Działa też pozytywnie na układ krążenia – chroni przed zawałem i zatorem krwi. Przyspiesza regenerację błon śluzowych, a wymieszany z wodą leczy oparzenia oraz rany. Widać więc, że lista jego zastosowań jest długa i różnorodna!

Jak stosować olej z konopi czyli właściwe dawkowanie

Olej z konopi należy przyjmować doustnie. Najodpowiedniejszą dawką jest zażywanie 1 łyżki raz lub też dwa razy dziennie. Oleju nie powinno się gotować, lecz zjadać – najlepiej wraz z pokarmem na zimno. Do czego go dodawać? Do różnych rzeczy – na przykład do kromek chleba, czy też do sałatek. Ilość możliwości jest w tym przypadku ogromna i wszystko zależy od inwencji jego posiadaczy.

Metoda Ricka Simpsona

właściwości oleju z konopiPewien starszy pan, mieszkaniec Nowej Szkocji (Kanada) sam uprawia konopie – nie do celów własnych, ani też nie po to, aby na tym zarabiać, ale po to, aby pomagać chorym. Lecznicze właściwości oleju z konopi sprawiają, że zgłasza się do niego wielu potrzebujących ludzi. Rick Simpson sam jest najlepszym przykładem tego, jak wspaniale działa na ludzi ów ekstrakt. Uległ wypadkowi jeszcze w 1997 roku, a pomocą okazał się w jego przypadku właśnie olej z konopi. Mężczyzna uważa również, że wpływ oleju na raka – nie tylko jego leczenie, lecz również zapobieganie – jest prawdą. Wciąż toczone są spory na ten temat, jednak wyniki badań prowadzonych między innymi na myszach jednoznacznie wskazują, że stosowanie oleju zmniejsza lub hamuje rozwój niektórych rodzajów raka, a nawet go leczy! Czy to przełom w medycynie? Całkiem możliwe! Pan Simpson twierdzi, że tak. Oczywiście, na ten temat muszą zostać przeprowadzone kolejne, szczegółowe badania, jednak wszystkie przykłady świadczą, że przyszłość leczenia nowotworów będzie należała do oleju z konopi.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Wysoka jakość obsługi, szybki kontakt i sprawna wysyłka - sprawdź nas!